Narodowe Czytanie w szkole

Włączenie się w ogólnopolską akcję pod patronatem Prezydenta RP – Narodowe Czytanie 2020 – było w tym roku, z racji epidemii Covid-19, nietypowe. Nie wybraliśmy się grupą, jak to było od lat w  zwyczaju, do Biblioforum, tylko w zaciszu naszej szkolnej biblioteki 25 września czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego pod opieką naszych nauczycielek polonistek – pani Małgorzaty Drzewieckiej i pani Grażyny Miętus.

Zaprezentowaliśmy w partiach dialogowych i monologowych fragmenty dramatu. Tego zadania podjęli się następujący uczniowie:  Oliwia Świstak, Amelia Jełowicka, Jakub Kurowski, Bartosz Wyszomirski, Anastazja Anioł-Chojnacka z kl. 7a,  Zofia Sztaba, Vladyslav Makar, Wioletta DiMaio z kl. 6a, Natalia Romik, Julia Rudner, Martyna Nikodem z klasy 6b oraz Aleksandra Franz z kl. 5a. Sprawiło nam to przyjemność i rozbudziło ciekawość dziełem Juliusza Słowackiego.

Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani. Czekamy na kolejną edycję Narodowego Czytania z nadzieją, że za rok uda nam się spotkać w tym wyjątkowym dniu w Biblioforum.

Grażyna Miętus