FESTYN RODZINNY- 20 MAJA 2023 ROKU

Pomimo pochmurnej pogody, na terenie naszej szkoły świeciło słońce. Przyczynili się do tego nasi goście: kochane śpiewające przedszkolaki, roztańczona klasa II b, pokaz tańca romskiego w wykonaniu naszego szkolnego zespołu Romane Cierchenia, wysłuchaliśmy naszego gitarowego solisty Franka Urbanika. Mieliśmy także przyjemność wysłuchać piosenek w języku niemieckim, obejrzeliśmy piękny taniec ukraiński z szarfami przedstawiającymi flagę Ukrainy. Ponadto wysłuchaliśmy solowy występ akordeonisty Ersada Kamińskiego oraz obejrzeć jeszcze raz taniec romski, tym razem wykonany przez zespół Romano Kheliben z Kędzierzyna – Koźla. Swoje umiejętności zaprezentowały również Mażoretki, a na koniec na scenie odbył się przebojowy Mam Talent. W międzyczasie mogliśmy posilić się gorącą, pyszną grochówką, kiełbaską i szaszłykami z grilla. Wypić kawę, herbatę, zjeść fantastyczne słodkości wykonane przez naszą Radę Rodziców i nauczycieli, wypić lemoniadę zasponsorowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej i zjeść do woli waty cukrowej. Odbywały się warsztaty plastyczne, sportowe, szachowe i najaktywniejsi zostali nagrodzeni upominkami promocyjnymi, które ufundowała Rada Osiedla Zatorze. Do wyboru mieliśmy jeszcze możliwość spróbować jazdy quadem małym jak i ogromnym, kupić własnoręcznie wykonane przez dzieci świeczki, magnesy i naszyjniki. Każdy chętny mógł zakupić książki na kiermaszu taniej książki, wykonać makijaż na stoisku Avonu. Odbywały się warsztaty film/foto, każdy chętny mógł zapoznać się z pracą policjanta i obejrzeć wyposażenie radiowozu. Odważni próbowali swych sił na strzelnicy. O godzinie 13:00 odbyło się losowanie głównej nagrody loterii fantowej. Zapraszamy w przyszłym roku!

Magdalena Kwiatkowska