W ramach tygodnia zwierząt na szkolnej świetlicy obchodziliśmy m.in. dzień ośmiornicy

W zeszłym tygodniu (29/30.10.21 r.), we współpracy dwóch etyczek i wychowawczyń świetlicowych (Aleksandry Goleckiej i Aleksandry Wallon), odbył się świetlicowy konkurs etyczny. Zadaniem uczniów było przygotowanie rysunku albo komiksu przedstawiającego dobre zachowanie. Wszystkie prace zostały docenione. Wyłoniono również zwycięzców w obu kategoriach:
1) rysunek – Ola N.
2) komiks – Kora S.

Temat tygodnia na naszej świetlicy “Kim zostanę w przyszłości”

“Moje zwierzę mocy” (7.10.21 r) – Na świetlicy, bawiąc się w szamański rytuał, poszukiwaliśmy w sobie, dzięki wyobraźni i relaksacji, wewnętrznego przewodnika – przyjaciela. Następnie, uczniowie poprzez rysunki oddawali wyobrażone spotkanie ze swoim zwierzęciem.

Na świetlicy 30 września w ramach obchodów Dnia Chłopaka dziewczyny przygotowywały podobizny kolegów i życzenia dla nich. Z tej okazji przygotowano też specjalne zakładki dla uczniów.1 października odbyły się warsztaty: “Ważny mężczyzna w moim życiu. Kolory męskości”. Rozmawialiśmy o tym, co to znaczy być mężczyzną współcześnie, co jest łatwe, a co trudne. Poszukiwaliśmy też pozytywnych męskich wzorców i postaci w naszym życiu. Młodsi podopieczni kolorowali różne przedstawienia mężczyzn, a także mieli miejsce na swój chłopięcy autoportret albo portret ważnej  dla siebie postaci, o męskiej identyfikacji.

Nasze zajęcia są kreatywne i rozwijające

Uczniowie wykonywali kartki dla swoich bliskich z okazji Dnia Dobrych Wiadomości (8 września)