Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Czytam z klasą”

W tym roku szkolnym klasa II a i klasa II b biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym propagującym rozwój czytelnictwa wśród dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Projekt rozpoczął się w październiku i trwać będzie do końca kwietnia. Główne cele projektu to:

• rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca placówek oświatowych z całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

Projekt składa się z trzech modułów:

I MODUŁ trwa od 01.10.2019r. do 31.12.2019r. – FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI
II MODUŁ trwa od 01.01.2020r. do 29.02.2020r. – ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI
III MODUŁ  trwa 01.03.2020r. do 30.04.2020r. – POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI

W każdym module uczniowie czytają wybraną przez nauczyciela lekturę, wspólnie ją omawiają oraz wykonują związane z nią zadania. Potwierdzeniem realizacji danego modułu jest uzupełniony przez dzieci lekturników, wykonanie specjalnie przygotowanych zadań oraz sprawozdanie przygotowane przez nauczyciela.

Realizację projektu obie klasy rozpoczęły od zapoznania się z „Czytusiami”, które następnie sami wykonali z plasteliny. Kolejnym krokiem było przygotowanie indywidualnych lekturników.

Potwierdzeniem udziału w projekcie będzie otrzymany po realizacji wszystkich modułów certyfikat dla klasy, oraz indywidualny dyplom dla każdego uczestnika.

Marzena Rymkiewicz, Justyna Zbiechorska