100.rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości – akademia

9 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność szkolna wraz z gośćmi spotkała się na sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić najważniejsze dla naszej historii święto – Święto Niepodległości. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy 2a, którzy przepięknie zaśpiewali piosenkę pt. Co to jest niepodległość? Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście stanęli razem, by o godz. 11.11 w łączności ze wszystkimi polskimi placówkami edukacyjnymi odśpiewać czterozwrotkowy Hymn Polski. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego cała szkolna społeczność utworzyła polskie barwy narodowe.

Później uczniowie klasy 4a i 3a gimnazjum wystąpili w bardzo pięknym programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Małgorzaty Drzewieckiej. O oprawę muzyczną zadbała pani Aurelia Kobylińska, a pani Iwona Snopek i pani Joanna Śliwińska – o oprawę plastyczną akademii.

Galeria – akademia