Półkolonie zimowe

Minął pierwszy dzień półkolonii zimowych, podczas których dzieci od najmłodszych do najstarszych atrakcyjnie spędziły czas, dzieląc go pomiędzy zajęcia plastyczne, zabawy z tabletem w języku angielskim, zabawy na świeżym powietrzu, a najmłodsi poznali słówka z języka rosyjskiego, co było dla nich wielką nowością, ponieważ wcześniej nigdy nie mieli z nim styczności. Wielkim atutem dla tych dzieci było to, że te informacje przekazała im rdzenna Rosjanka Pani Elena, która pracuje w naszej szkole. Między zajęciami wszyscy uczestnicy zjedli przepyszny obiad z podwieczorkiem.

W drugim dniu półkolonii wszystkie grupy wybrały się na kryte lodowisko, gdzie spędziły czas, ucząc się jazdy na łyżwach, a także doskonaliły wcześniej zdobyte umiejętności. Po powrocie zjedliśmy smaczny obiad i podwieczorek. Potem nastąpił czas wspólnych zabaw, podczas których dzieci uczyły się współpracy w grupie.

Trzeciego dnia grupa I i II wybrała się do Willi Caro, gdzie spędziła czas, poznając historię plemiona Gotów, a na zakończenie spotkania wszyscy wykonali przy pomocy mazaków i plasteliny fibulę wizygocką z ok. VI wieku n. e. Fibula to ozdobna, metalowa zapinka do spinania szat. Po powrocie dzieci kończyły swoją fibulę, a później z zapałem tworzyły nowe prace plastyczne oraz grały w przeróżne gry planszowe.

W czwartek 1 lutego dwie młodsze grupy pojechały do Teatru Nowego w Zabrzu obejrzeć sztukę Idziemy po skarb, która nawiązywała do przyjaźni i poszukiwania skarbu. Aktorzy w bardzo przystępny sposób przekazali najważniejszą prawdę o bogactwie, którego tak poszukiwali główni bohaterowie sztuki, a mianowicie, że szczera i prawdziwa przyjaźń jest warta więcej niż wszystkie skarby świata.

Starsza grupa spędziła ten dzień na kręglach, a później uczestniczyła w zajęciach sportowych.

Zdjęcia – galeria