Dzień Postaci z Bajek w PM7

Dzień Postaci z Bajek to jedno z ulubionych Świąt wszystkich przedszkolaków. Tego dnia dzieci mają okazję stać się bohaterami ulubionych kreskówek, filmów animowanych, bajek i baśni. W grupach nie zabrakło tego dnia Księżniczek, Super bohaterów, postaci z filmów Disneya. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o bajkach, baśniach i filmach rysunkowych, niektóre z nich są im bardziej lub mniej znane. Konkursy i zabawy tematyczne przysporzyły nam wiele radości, na chwilę zamieniliśmy się w Kopciuszka, oddzielając ziarenka ryżu od grochu. 

Dobrze wiemy, że bajka to nie tylko to co możemy obejrzeć na ekranie, ale przede wszystkim książka. Wspólnie oglądaliśmy pozycje zgromadzone w grupowej biblioteczce – Baśnie Andersena, Baśnie braci Grimm, Martynkę i inne, wysłuchaliśmy również fragmentów wybranej baśni czytanej przez Panią. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

Aleksandra Janik

Skip to content