Dzień Dyni w PM7

„Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam!”

Słowami tej właśnie rymowanki rozpoczęliśmy wielkie „Święto Dyni”. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy drugiego listopada. Ten dzień wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Przedszkolaki dokładnie „badały” dynię – jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyni pod względem koloru, kształtu, ciężaru. Natomiast twórczym działaniem były nasze prace plastyczne z dynią w roli głównej. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń co widać na zdjęciach poniżej.

Marta Bednarczyk