Nasze Przedszkole na przełomie 73 lat uległo nowatorskim przemianom zarówno w sferze dydaktycznej, wychowawczej jak i architektonicznej.

9 grudnia 1950 r. decyzją Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Gliwicach budynek przy ulicy Tarnogórskiej 107 został przekazany Przedszkolu nr 7.

Od roku 1950 placówka nieprzerwalnie prowadziła zajęcia dydaktyczno – wychowawcze dla kolejnych pokoleń młodych mieszkańców Szobiszowic i okolicznych dzielnic.

W roku 2010 zakończony został proces modernizacji budynku Przedszkola Miejskiego nr 7 dla pięciu oddziałów.

W roku 2017 decyzją Rady Miejskiej, Przedszkole Miejskie nr 7 zostało częścią Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 12, aktualnie placówka pracuję w dwóch budynkach: dwa oddziały na ul. Tarnogórskiej oraz cztery oddziały w nowobudowanej części przy ul. Lipowej 29.