Nowy rok szkolny rozpoczęty na ul. Tarnogórskiej

1 września rozpoczął się kolejny rok szkolny w Naszym Przedszkolu. Tego dnia ponownie uśmiech dzieci zagościł w budynku przy ulicy Tarnogórskiej. 
Grupy „Bystrzaków” i „Podróżników” przywitały nowe przedszkole. Już pierwszego dnia odwiedziła nas maskotka GKS „Piast”, przyjazny „Piastuś”.
Był czas na wspólne zabawy, okrzyki kibiców, każdy otrzymał gadżet kibica i zaproszenie do aktywnego kibicowania lokalnej drużynie na stadionie przy ulicy Okrzei.
P
rzez kolejne dni poznawaliśmy się wzajemnie, znamy imiona kolegów i pracowników przedszkola, układ pomieszczeń i przedszkolny ogród. Znamy również zasady bezpiecznych zabaw i zapisy wspólnego kodeksu zachowań w przedszkolu.
Grupa „Podróżników” poznała pojęcie autoportret, dzieci dokładnie odwzorowywały swoje oblicze. Poznaliśmy również podstawowe figury geometryczne, układamy rytmy, rysujemy po śladzie. Farbami malowaliśmy plamy, z których kolejnego dnia stworzyliśmy własne kompozycje. Pracowaliśmy również nożyczkami, bezpiecznie wycinaliśmy  z kolorowego papieru dowolne formy tworząc krajobrazy. Dokonujemy analizy i syntezy sylabowej, śpiewamy piosenkę „Przedszkolaki to my”.
Pani poznaje nasze możliwości i umiejętności. To będzie dobry rok, życzymy powodzenia wszystkim przedszkolakom. 

Aleksandra Janik

Skip to content