Dzień Dinozaura w PM7

Najmłodsze przedszkolaki po raz pierwszy obchodziły Dzień Dinozaura. Podczas oglądania filmu edukacyjnego poznały pracę paleontologa, wygląd i nazwy poszczególnych dinozaurów, warunki życia i charakterystyczne cechy. Aktywnie uczestniczyły w zabawach, grach i konkursach tematycznych, brały udział w zabawie “Śladami Dinozaurów”, wysłuchały odgłosów jurajskiego lasu. Zabawiły się również w paleontologów, szukając zakopanych i schowanych w różnych miejscach sali figurek dinozaurów.
Wykonały przestrzenne prace formując papier na przygotowanych wcześniej konstrukcjach, malowały i przyklejały dodatkowe elementy. Ukoronowaniem tematycznego dnia była wizyta dinozaura w naszej sali, dziękujemy mamie Kuby za zorganizowanie atrakcji :). Cała grupa otrzymała pamiątkowy dyplom i naklejki.

Aleksandra Janik

Tuż po balu karnawałowym nadszedł czas na obchody Dnia Dinozaura. Przedszkolaki dzięki prezentacji edukacyjnej poznały pracę paleontologa oraz utrwaliły nazwy niektórych dinozaurów poznając ich zwyczaje i sposób odżywiania. Tego dnia Odkrywcy dzięki wspólnym siłą odnaleźli również ukryte dinozaury 3D w naszej sali, niespodziewanym gościem okazał się T-rex spacerujący po naszym tarasie w butach pana Łukasza ;), dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizacje atrakcji dla naszych dzieci!
Przedszkolaki wykonały tego dnia również prace plastyczne przedstawiające triceratopsa oraz tyranozaura za pomocą farb. Udział naszej grupy w tym wydarzeniu został nagrodzony dyplomem grupowym oraz małym upominkiem.

Katarzyna Szymanek