Bal karnawałowy w PM7

Ten dzień był najbardziej oczekiwanym dniem przez wszystkich Odkrywców, i tak 28 lutego przedszkolaki wzięły aktywny udział w balu karnawałowym. Wśród dziewczynek królowały stroje księżniczek i wróżek, natomiast chłopcy stali się super bohaterami.  Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w zabawach i pląsach, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku, który pozwolił na regenerację sił i dalsze szaleństwa. Chwilę wytchnienia spożytkowaliśmy na ozdobienie masek karnawałowych według własnego pomysłu przy użyciu kamieni ozdobnych oraz masy kolorowego brokatu. W grupie Odkrywców królem balu został Szymon, a królową Ula, oboje przez całą imprezę prezentowali swoje wspaniałe umiejętności taneczne! Czekamy na kolejny bal!

Katarzyna Szymanek

Bal Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, który dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 28.02 w grupie Tropicieli, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Przebierańcy świetnie się bawili  uczestnicząc we wspólnych zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku wodzirej  zachęcał do śpiewania znanych piosenek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Katarzyna Siwiec

W końcu nadszedł długo wyczekiwany dzień! 28 lutego do Przedszkola Miejskiego nr7 zawitał Karnawał, a grupę Poszukiwaczy przywitał prawdziwie imprezowy nastrój- w powietrzu wirowały błyszczące serpentyny, z sufitu zwisały kolorowe balony, a na stołach czekały na dzieci prawie same smakołyki. Od samego rana, przedszkolaki w pięknych, baśniowych strojach przybywały do swojej sali. Bal rozpoczął się uroczystą prezentacją karnawałowych kostiumów. Każdy z poszukiwaczy miał okazję zaprezentować swoje przebranie oraz opowiedzieć o nim kilka słów. Wreszcie i rozpoczęła się prawdziwa zabawa! Poszukiwacze tańczyli w rytm znanych, dziecięcych przebojów, łapali mydlane bańki, mieli okazję wziąć udział w zabawach i konkursach. Zabawie towarzyszyło dużo uśmiechu i dziecięcej radości, a zakończeniu wybory króla i królowej balu. Jaka szkoda, ze bal przebierańców jest tylko raz w roku!

Kamila Kołodziej

Karnawał w grupie Zdobywców zakończony został w rytmie dobrej zabawy. Zorganizowaliśmy bal, na który dzieci przybyły w najróżniejszych strojach. Oprócz postaci bajkowych pojawiły się również zwierzęta a także popularne zawody. Dzieci miały okazje brać udział w wspólnych zabawach tanecznych. Rywalizacja w tańcu była ogromna. Wszelkie starania zostały nagrodzone wyborami króla i królowej balu.

Patrycja Mazur