ZIMOWE ZABAWY U POSZUKIWACZY

Chociaż w kalendarzu króluje zima, nie dane nam było w tym roku poznać jej uroków w naszym mieście.

Pomimo tego najmłodsze przedszkolaki podczas zabaw i zajęć poznały charakterystyczne cechy zimy, zjawiska atmosferyczne typowe dla tej pory roku, poznały stany skupienia wody, dowiedziały się również, że śnieg, który jest biały, jest bardzo zanieczyszczony.

Podczas zabaw i zajęć matematycznych dzieci utrwalały położenie przedmiotów (papierowych kul śniegowych) w przestrzeni względem innych (bałwanka), układały rytmy, oraz przedmioty w sekwencjach od najmniejszego do największego i odwrotnie.

W czasie zabaw i zajęć plastycznych wykonywały prace o tematyce zimowej, m.in.: malowały metodą stemplowania z wykorzystaniem patyczków higienicznych bałwanka, wycinały własne śnieżynki, wykonały zimowy krajobraz nocą.

Poznały życie na dalekiej północy, oglądając filmy i prezentacje edukacyjne dowiedziały się o warunkach tam panujących. W ramach zajęć plastycznych wykonały pingwinka.

Teraz z niecierpliwością czekamy na kolorową wiosnę.

Aleksandra Janik