Dzień Pluszowego Misia

Dla grupy “Poszukiwaczy” był to pierwszy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu. 
Dzień przywitaliśmy śpiewając piosenkę “O kochaniu misia”, wspólnie obejrzeliśmy prezentacje multimedialną o najpopularniejszych misiach, bohaterach bajek i opowiadań dla dzieci. Uczestniczyliśmy również w “Misiowych warsztatach”, wybraliśmy bazę to tworzenia misia, wypchaliśmy ją specjalnym puchem, mogliśmy wybrać, czy chcemy mieć misia czy panią misiową wybierając odpowiedni ubiór dla naszych maskotek. Otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa w warsztatach, wybraliśmy imiona dla pluszaków.
Dzień Misia uświetnił pobyt w naszej grupie misia “Poszukiwacza”, naszej grupowej maskotki, która obchodziła pierwsze urodziny. Wyprawiliśmy misiowi huczne urodziny, uczestniczyliśmy w misiowych zabawach i konkursach, miś poczęstował nas żelkami i wręczył nam pamiątkowe dyplomy. Po obiedzie słuchaliśmy “Przygód Misia Uszatka”.
To był wesoły misiowy dzień???

Aleksandra Janik


W tym roku troszkę wcześniej, Nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, a to za sprawą warsztatów misiowych. Odkrywcy tego dnia stali się pracownikami fabryki tworzącej pluszowe misie, ich zadaniem było wypchanie pluszowego misia i ozdobienie go zgodnie ze swoim pomysłem. Każdy z misiów do domu wrócił ze uśmiechniętym swoim właścicielem oraz pomysłem na imię. Tego dnia poza poznaniem historii chochołów dnia pluszowego niedźwiadka, Odkrywcy otrzymali prezent w postaci Misia Zdzisia, którego pierwsze urodziny hucznie świętowaliśmy wspólnie w naszym przedszkolu!

Katarzyna Szymanek


23 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każda z grup na początku poznała historię powstania tego dnia oraz uczestniczyła w zabawach, w których główną rolę grały właśnie misie. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki oraz przypominaliśmy sobie bajki, w których występowały misie. Na końcu  nasze przedszkolaki miały okazje wziąć udział w warsztatach misiowych „ZRÓB MISIA”. Zabawa była niesamowita. A Domy naszych dzieci goszczą nowych przyjaciół.

Patrycja Mazur


Urodziny to ważna sprawa dla każdego przedszkolaka, tym bardziej jeżeli są to urodziny najlepszego przyjaciela dzieci czyli pluszowego Misia. W tym roku grupa Tropicieli, obchodziła Dzień Pluszowego Misia w dniu 23 listopada. Dzieci wzięły udział w warsztatach misiowych “ZRÓB MISIA”, na których miały okazję stworzyć misia według własnego pomysłu. Nie zabrakło także zabaw tanecznych i śpiewów przy misowych utworach. Zabawa była niesamowita.

Katarzyna Siwiec

Skip to content