Odwiedziny Świętego Mikołaja w PM7

Grudzień to czas niezwykły…., czas oczekiwania i radości. Dzieci z grupy Koniczynek wykonały swoje kalendarze, w oczekiwaniu na Święta każdego dnia obcinamy Mikołajowi brodę…im krótsza broda tym bliżej Świąt. Zanim jednak pierwsza gwiazdka pojawi się na niebie i zasiądziemy do świątecznego stołu, spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem.
Przygotowaliśmy się na to spotkanie dekorując nasze sale, ubraliśmy choinkę i podczas zabaw w kodowanie “wyturlaliśmy” swojego Mikołaja.
4 grudnia w asyście Śnieżynki i Elfa przybył do nas Święty Mikołaj. Podczas spotkania przedstawiliśmy gościom okazjonalne wiersze i piosenki, a Mikołaj wręczył nam wszystkim prezenty. Serdecznie dziękujemy Rodzicom Olka W. i Olka K. za zaangażowanie w organizację uroczystości, oraz Mikołajowi, Śnieżynce i Elfowi za wizytę w naszym Przedszkolu.

Aleksandra Janik

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i pojawił się tym razem w asyście Śnieżynki oraz Elfa. Poszukiwacze przygotowali dla Świętego Mikołaja i Jego pomocników krótki program artystyczny po którym padło najważniejsze pytanie „Czy byliście grzeczni?” – oczywiście że byliśmy! Dzieci otrzymały paczki ufundowane przez Rodziców. Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji mikołajek Rodzicom oraz pracownikom ZSP12.

Katarzyna Szymanek

7 grudnia młodzi Odkrywcy już od samego rana podekscytowani wyczekiwali Świętego Mikołaja nasłuchując radosnego okrzyku i odgłosów dzwoneczków.
Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci aż zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się a w progu stanął On… Święty Mikołaj!
Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczenia prezentów, a w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki przedszkolaki zaśpiewały piosenkę.
“Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym podopiecznym. Do zobaczenia za rok!”

Katarzyna Siwiec