Dzień Niepodległości Polski w PM7

Jednym z zadań wychowania przedszkolnego jest kształcenie, już od najmłodszych lat postawy patriotycznej. I tak  10 listopada grupa “Poszukiwaczy” w barwach biało-czerwonych poznała trzy symbole narodowe: flagę, godło i hymn narodowy.  Był to dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy i na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.
Katarzyna Szymanek

11 listopada to bardzo ważna data w historii naszego kraju. Wiedzą o tym już najmłodsi. W bieżącym roku obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Grupa Koniczynek jako najstarsza w naszym przedszkolu przygotowywała się do tego święta kilka dni.  Dzieci składały życzenia Polsce; na przygotowanych kartkach dla Polski rysowały swoje życzenia: pokoju, czystego powietrza, pięknych krajobrazów, radosnych rodzin i szczęśliwych dzieci. Każda Koniczynka przygotowała dla siebie kotylion, a cała grupa poznała piosenki okolicznościowe, nauczyła się wiersza W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Kodowanie w ramach uczczenia Święta odkryło przed nami symbole narodowe.

We wtorek 10 listopada, w przeddzień Święta Narodowego wszystkie dzieci ubrane w barwy narodowe, z przypiętymi kotylionami i flagami w rękach o godzinie 11.11 odśpiewała Hymn, piosenki i przedstawiła wiersz.

Aleksandra Janik

W dniu 10 listopada, Odkrywcy uczcili dzień Niepodległości, z tej okazji przedszkolaki przygotowały kotyliony w narodowych barwach oraz dowiedziały się co to znaczy, że Polska odzyskała niepodległość. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali hymn.

Katarzyna Siwiec