Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada i tak było też w tym roku w naszym przedszkolu. Dzieci tego dnia mogły na chwilę stać się bohaterem swojej ulubionej bajki. Poszukiwacze dowiedziały się, że dzięki bajkom można przenieść się w wyobraźni w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. Bajki pokazują nam bowiem dobro i zło, oraz wskazują jak należy postępować, aby być dobrym człowiekiem.

Katarzyna Szymanek

Aleksandra Janik