Bal karnawałowy w PM7

Karnawał to tradycja przepełniona muzyką i zabawą oraz balami karnawałowymi dla dzieci i dorosłych. Dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tak było i tym razem w Przedszkolu Miejskim nr 7 w ZSP12 w Gliwicach.
I tak 25 stycznia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie, przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce, zabawa była doskonała, były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”   ,,krasnoludek” i inne .
Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej Balu w każdej z grup 👑. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu.

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu balu! Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Katarzyna Szymanek