Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w PM7

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Z tej okazji przedszkolaki z grup: Tropiciele, Odkrywcy, Zdobywcy odwiedzili Bibliotekę Miejską nr 17 w Gliwicach. Dzieciaki miały okazję wysłuchać opowiadania pt. „Noc w bibliotece” w formie teatrzyku kamishibai. Również grupa Bystrzaków wysłuchała opowiadania o nocnych przygodach bohaterów znanych bajek. Grupa Poszukiwaczy towarzyszyła Muminkowi podczas jego urodzinowej przygody. Przedszkolaki składają serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor ZSP 12 oraz Pani Izy i Małgosi z Biblioteki Miejskiej nr 17 w Gliwicach za współorganizację tego wspaniałego dnia.

Katarzyna Siwiec