BEZPIECZNE WAKACJE MŁODYCH GLIWICZAN

Podróżnicy uczestniczyli w ósmej edycji imprezy miejskiej „Bezpieczne wakacje młodych Gliwiczan”.

Impreza, która odbyła się w piątek 16 czerwca na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach jest skierowana do dzieci gliwickich przedszkoli i szkół i ma na celu promowanie zasad bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Stanowiska Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Policji, WOPR – u, Ratowników Medycznych, pokazy sprzętu, zasady udzielania pierwszej pomocy to atrakcje, które czekały na przedszkolaków. Poznaliśmy wyposażenie wozu strażackiego, radiowozu, atrybuty ratownika wodnego. Mieliśmy okazję przy pomocy kamery termowizyjnej szukać kolegów w zadymionym namiocie, udzielaliśmy pierwszej pomocy ćwicząc na fantomach. Uczestniczyliśmy w zajęciach judo i jeździliśmy na symulatorze jazdy samochodem. Odwiedziliśmy również mini planetarium, uczestniczyliśmy w ciekawym pokazie. Na terenie miasteczka ruchu drogowego utrwaliliśmy elementarne zasady poruszania się po ulicach. Za udział w imprezie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz nagrodę dla przedszkola – piłki.

PODRÓŻNICY ŻYCZĄ WSZYSTKIM POGODNYCH, AKTYWNYCH  I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

Aleksandra Janik