Dzień Ziemi u Podróżników

„Na planecie naszej – Ziemi, Ty też miejsce swoje masz i  to nigdy się nie zmieni, jeśli dobrze o nią dbasz!” słowami popularnej piosenki Podróżnicy rozpoczęli obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Przez tydzień poprzedzający ten ważny dla wszystkich Dzień podczas zajęć dzieci poznały i utrwaliły zasady proekologiczne, postawy mające znaczący wpływ na klimat i jakość powietrza. Wiemy, jak ważne jest dla wszystkich, żeby nasza planeta przetrwała i była dla nas oraz kolejnych pokoleń pięknym, zdrowym i czystym domem. Segregowaliśmy śmieci do odpowiednich pojemników, poznaliśmy naturalne źródła energii, wiemy o konieczności oszczędzania wody, racjonalnego dokonywania zakupów, korzystania z toreb wielokrotnego użytku. Wykonaliśmy tematyczne prace plastyczne,  w ramach akcji #Zdroworosna zasadziliśmy koperek. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową naklejkę.

Aleksandra Janik