Dzień Świętego Patryka w PM7

17 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień Św. Patryka. Podróżnicy, Poszukiwacze, Tropiciele, Odkrywcy i Zdobywcy rozpoczęli ten dzień od tańców w rytm irlandzkiej muzyki. 
Podczas projekcji filmu edukacyjnego „Ola i Dzień Świętego Patryka” dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z Irlandią, tradycje obchodów tego święta i legendę o irlandzkim skrzacie Leperchaunie. Dużą frajdę sprawiła nam zabawa w poszukiwanie złotych monet ukrytych  w mące ziemniaczanej, każdy przeliczał ilość zebranych monet. Kolorowaliśmy elementy do wykonania makiety tematycznej  “WIOSKA LEPRIKONÓW” , makieta stanowi dekorację przestrzenną w szatni. Radości dostarczyła nam również sesja zdjęciowa z wykorzystaniem gadżetów związanych ze świętem.  Uczestniczyliśmy w interaktywnych grach i zabawach typu “memory”, zabawach matematycznych w przeliczaniu i określaniu liczebności zbiorów elementów związanych ze świętem. Każdy przedszkolak otrzymał symboliczną koniczynkę na szczęście  i okolicznościowy medal.
 
Aleksandra Janik
Skip to content