Służba Więzienna u przedszkolaków

W ramach cyklu spotkań z osobami wykonującymi ciekawe zawody grupy “Bystrzaki” i “Podróżnicy” miały okazję poznać pracę Służby Więziennej. 
Pracownicy Aresztu Śledczego w Gliwicach w sposób przystępny dla dzieci opowiedzieli o specyfice swojej pracy, zaprezentowali mundury i wyposażenie niezbędne w wykonywaniu swoich obowiązków. Razem z bohaterem książki “Co robi służba więzienna” i Misiem Strażnikiem przedszkolaki  poznały pracę funkcjonariuszy i ich zadania. Największą atrakcją był pokaz akcesoriów, chętne dzieci przymierzały kamizelki, hełmy i czapki. Każdy przedszkolak otrzymał balonik, kolorowankę i słodki poczęstunek.
Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Służby Więziennej za złożenie wizyty w naszym przedszkolu.

Aleksandra Janik
Skip to content