Warsztaty “Finansowy Elementarz” organizowane przez Fundację Banku Milenium ze współpracą z Fundacją Verba

W piątek 25 listopada przedszkolaki z grup: Tropiciele, Odkrywcy, Zdobywcy oraz Podróżnicy wzięli udział w warsztatach “Finansowy Elementarz” organizowanych przez Fundację Banku Milenium ze współpracą z Fundacją Verba, którego celem jest wyjaśnienie najmłodszym poprzez zabawę podstawowych pojęć z zakresu finansów. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się  jak wyglądają monety i banknoty w Polsce i porównywali ich wartość. Usłyszeli do czego służy karta płatnicza, dlaczego za jedną monetę nie można kupić wszystkiego i dlaczego pieniędzy z bankomatu nie można wyjmować bez końca. Podczas warsztatów dzieci poznały Pana Sebastiana, głównego bohatera cyklu książeczek wyjaśniających czym są finanse.

Katarzyna Siwiec

Skip to content