Odkrywcy robią zdrowe kanapki

Dnia 13 października dzieci z grupy Odkrywców podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem “Robimy zdrowe kanapki”. Przedszkolaki przypomniały sobie, jakie wartości odżywcze mają warzywa oraz jak należy przygotować się do przyrządzania posiłku. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, masło, wędlina oraz warzywa. Po umyciu rąk dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, kroiły warzywa oraz układały dowolnie przez siebie wybrane witaminy. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie kanapki. Takie zajęcia kulinarne rozwijają kreatywność, wyobraźnię, dbałość o higienę oraz kształcą prawidłowe nawyki żywieniowe. Kanapki wykonane samodzielnie przez dzieci wyglądały pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin!

Katarzyna Siwiec