Projekt e-Twinning „Opowieści z afrykańskiej sawanny” w grupie „Odkrywców”

Od kwietnia do czerwca grupa „Odkrywców” brała aktywny udział w projekcie eTwinning “Opowieści z afrykańskiej sawanny”. E-Twininng to społeczność gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

Celem projektu było rozbudzenie zainteresowań zwierzętami egzotycznymi, zapoznanie dzieci z nowymi pojęciami: „safari” i „sawanna”, utrwalenie nazw i wyglądu zwierząt występujących w Afryce, kształtowanie umiejętności wypowiadania się w sposób zrozumiały dla innych, kształtowanie umiejętności posługiwania się językiem obcym, rozwijanie umiejętności posługiwania się TIK, rozwijanie umiejętności w zakresie kodowania i dekodowania informacji.

W ramach projektu Odkrywcy min. ruszyli na poszukiwanie zwierząt z safari, poznali przyjaciół z innych placówek, projektowali grę karcianą, logo oraz encyklopedię zwierząt. Udział w projekcie sprawił przedszkolakom mnóstwo frajdy i z niecierpliwością czekamy na kolejny projekt.

Katarzyna Szymanek