Dzień Dziecka w PM7

Z okazji tego wspaniałego święta, nasze przedszkolaki świętowały aż przez dwa dni!

We wtorek całym przedszkolem wybraliśmy się do Stacyjkowa w Rudach Raciborskich, gdzie dzieci miały okazję podróżować kolejką wąskotorową, poznać zawód kolejarza, a także podziwiać stare wagony i lokomotywy. W tym wyjątkowym miejscu dzieci poznały żeglarza oraz „kucharza” z pirackiego statku, zapoznały się z wyglądem stroju pirackiego, szablą oraz lunetą, dowiedziały się , które dzisiejsze przedmioty codziennego użytku były skarbami dla piratów. Oprócz strony edukacyjnej dzieciaki mogły poszaleć prawie wśród chmur, na parku linowym. Tego dnia przedszkolaki wróciły bardzo zmęczone ale zadowolone. W środę z okazji swojego święta grupy Tropicieli, Odkrywców i Zdobywców wyruszyły na krótki spacer w celu zjedzenia przysmaku dzieci czyli lodów. Dzień zakończył się zabawą na placu zabaw.

Katarzyna Siwiec