Akcja edukacyjna pod nazwą #ZDROWOROSNA

“Przygotowaliśmy ogrodniczą akcję edukacyjną pod nazwą #ZDROWOROSNA, która stworzona została z myślą o dzieciach przede wszystkim w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzięki niej dzieci wkraczają w świat ogrodnictwa i mają okazję poprzez zabawę rozwijać nowe zainteresowania. Kampania ta ma zasięg ogólnopolski i została objęta patronatem MasterChef Junior. ​​Poprzez media i centra ogrodnicze docieramy do szkół i przedszkoli, zapraszając do Akcji. Nauczyciele zamawiają darmowe, interaktywne pakiety edukacyjne #ZDROWOROSNA i startują z edukacją dzieci oraz uprawą roślin w klasach. Wspólnie wysiewają zdrowy i pełen witamin koperek. Akcji towarzyszy konkurs na najlepszy film, nakręcony podczas tworzenia własnego ogródka w domu lub mieszkaniu. Analizujemy przesyłane filmy, wybieramy najlepsze i publikujemy playlisty na naszych kanałach. Zwycięskie filmiki nagrodzimy zestawem YouTubera, prezentem od W.Legutko oraz spotkaniem z jednym z laureatów ostatnich sezonów MasterChef Junior!”

Nasze przedszkolaki aktywnie włączyły się w akcje #ZDROWOROSNA, przygotowując w swoich salach kąciki przyrodnicze. Dzieci poznały etapy rozwoju roślin – od zasiania nasion, przez kiełkowanie, puszczenie pędu, wypuszczenie liści, po wzrost rośliny w górę oraz jakie elementy (i dlaczego) są roślinie potrzebne do wzrostu. Finalnie grupa: Poszukiwaczy, Tropicieli, Odkrywców i Zdobywców zasiała nasiona koperku, sałaty, rzodkiewki oraz posadziła cebulki kwiatów. Dziękujemy koordynatorowi akcji na terenie ZSP12 za włączenie w akcję przedszkolaków – Pani Basi Olchawie, już wkrótce podzielmy się efektami naszej pracy!

Katarzyna Szymanek