Światowy Dzień Zespołu Downa w PM7

We wtorek, 22 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Zespołu Downa. Najmłodsze przedszkolaki wysłuchały bajki o tolerancji, dowiedziały się, że niezależnie jak wyglądamy, jakie choroby lub inne dysfunkcje przytrafiają się dzieciom i osobom dorosłym każdemu należy się szacunek, okazywanie zrozumienia, wsparcie i pomoc. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki założone nie do pary. Przedszkolaki i personel przedszkola uczcili ten szczególny dzień, wszyscy wystąpili w skarpetkach nie do pary. Poszukiwacze pokolorowały również szablon pary skarpet według własnego pomysłu.

RADOŚĆ, PRZYJAŹŃ, POMOC, TOLERANCJA  ? nie są nam obce.

Aleksandra Janik


Przedszkolaki z grupy Tropicieli obchodziły Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu na znak tolerancji dzieci ubrały kolorowe skarpetki – nie do pary, które stanowią symbol Światowego Dnia Zespołu Downa. Nie ma osób identycznych – różnorodność jest rzeczą naturalną i bez względu na wiek, płeć, czy różnicę w zapisie DNA, każdy z nas ma prawo do realizowania swoich planów i marzeń. Dlatego też tego dnia zakładamy dodatkową skarpetkę, nie pasującą do kompletu, która jest wyrazem tolerancji i jednocześnie symbolizuje solidaryzowanie się z osobami z Zespołem Downa, które mimo różnic genotypowych są radosnymi i pełnymi życia osobami.

Katarzyna Siwiec


Po powitaniu wiosny przyszła pora na kolejne ważne święto, tym razem ubierając skarpety nie do pary Odkrywcy obchodzili Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Przedszkolaki utrwaliły pojęcie szeroko rozumianej tolerancji na podstawie opowiadania o Zosi, Heniu i Maciusiu, którzy mimo swojej różnorodności okazali się dobrymi ludźmi! Wspólnie zastanawialiśmy się jak możemy pomóc innym dzieciom, które posiadają różnego rodzaju ograniczenia. Kolorowe skarpetki nie do pary symbolizują społeczne niedopasowanie, odmienność, zróżnicowanie, natomiast Odkrywcy zgodnie uznali, że dla nich najważniejsze jest dobro płynące z serca drugiego człowieka!

Katarzyna Szymanek


Światowy Dzień Zespołu Downa w naszej grupie obchodziliśmy zgodnie z tradycją kolorowych skarpet. Każde dziecko tego dnia założyło skarpetki nie do pary na znak tolerancji i równości. Dzień ten ukazał jak ważne jest traktowanie każdego człowieka z szacunkiem nie zważając na odrębności i różnice w wyglądzie czy zachowaniu.
Motto dzisiejszego dnia brzmiało: „Nie ma człowieka gorszego, lepszego bo każdy może być Twoim kolegą”

Patrycja Mazur

Skip to content