Dzień Świętego Patryka w PM7

17 marca Przedszkole Miejskie nr 7 opanował kolor zielony, a to za sprawą obchodów związanych z Dniem Świętego Patryka. Grupa Odkrywców poznała tradycje związane z irlandzkim świętem oraz legendę o Świętym Patryku. Najbardziej jednak przedszkolaki zaciekawiła historia pewnego małego skrzata nazywanego “Leprikonem” i jego dwie magiczne monety: srebrna i złota, tym czasem dzieci szukały złotych monet w zespołach, które zostały ukryte w ryżu, grochu, cukrze oraz mące. Tego dnia zorganizowany został również quiz dotyczący Dnia Świętego Patryka z nagrodami oraz konkurs plastyczny na najpiękniejszą koniczynkę, którą  Odkrywcy wykonali z cukru barwionego na zielono, finałem obchodów Dnia Śwęteg Patryka była zielona sesja zdjęciowa?

Katarzyna Szymanek

17 marca w naszym przedszkolu zrobiło się zielono?. Poszukiwacze ubrane na zielono, z opaskami z motywem trzylistnej koniczynki na głowie i przy dźwiękach irlandzkiej muzyki wesoło rozpoczęły obchody narodowego święta Irlandii. Podczas projekcji filmu edukacyjnego „Ola i Dzień Świętego Patryka” poznały tradycje i zwyczaje związane z Irlandią, tradycje obchodów tego święta i legendę o irlandzkim skrzacie Leperchaunie. Zabawiły się w poszukiwaczy złotych monet ukrytych w grochu, ryżu, cukrze i mące, podczas zabawy muzycznej szukały ukrytych w różnych miejscach sali koniczynek. Dzieci wykonały również pracę plastyczną, metodą stemplowania przy użyciu gąbek moczonych w farbie ozdobiły koniczynkę. Radości dostarczyła sesja zdjęciowa z wykorzystaniem gadżetów związanych ze świętem, nie zabrakło również drobnego poczęstunku, dziękujemy Pani Kasi:). To był wesoły zielony dzień.

Aleksandra Janik

W dniu 17.03.2021 r. w naszym przedszkolu zaakcentowaliśmy dzień wspomnienia św. Patryka, patrona Irlandii. Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju, poznały małego skrzata o imieniu Leprechaun, który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy.

Katarzyna Siwiec

Zielony kolor zagościł w naszym przedszkolu jeszcze zanim przywitaliśmy wiosnę. Wszystko to za sprawą obchodów dnia Świetego Patryka. Dzieci tego dnia na prawdę włożyły dużo pracy aby wykonać swoje koniczynki. Mieliśmy okazje poznać tradycje związane z odchodami tego święta na świecie a także  dowiedzieliśmy się kim jest skrzat Leprechaun, który jest na prawdę sprytny.

Patrycja Mazur