Pasowanie na Przedszkolaka w grupie “Poszukiwaczy”

We wtorek 12 października odbyła się w naszym przedszkolu długo oczekiwana uroczystość.

W ciągu dnia grupę maluchów odwiedziły starszaki, zaśpiewały piosenkę, wręczyły własnoręcznie wykonane kwiaty i powitały nas w gronie przedszkolaków.
Popołudniu odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Dzieci z grupy „Poszukiwaczy” po procesie adaptacji do przedszkola stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Maluszki przedstawiły zaproszonym gościom, Rodzicom, Dyrekcji i społeczności przedszkolnej program artystyczny: recytowały wierszyk, śpiewały piosenki, zaprezentowały zabawę muzyczną. Nagrodzone zostały gromkimi brawami, a wzruszenie było widać na twarzy każdego Rodzica. Moment pasowania, dotknięcie ramion przedszkolaków ogromnym ołówkiem, wręczenie pamiątkowych medali i dyplomów był również wyjątkowy i na długo go zapamiętamy. Dzieci z Rodzicami przeszły do sali, w której czekała niespodzianka: pyszne jabłka i trochę słodkości.

SERDECZNIE WITAMY W GRONIE PRZEDSZKOLAKÓW

Aleksandra Janik