Europejski Dzień Języków Obcych w PM7

W poniedziałek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Grupa Tropicieli przeniosła się do Wielkiej Brytanii. Dzieci zapoznały się z najbardziej charakterystycznymi cechami dla tego kraju takim jak: czerwone autobusy, wieża zegarowa Big Ben, czerwone budki telefoniczne. Poznały wizerunek królowej, a także podjęły próby nauki rymowanki po angielsku.
Dzieci wykonały flagi, a dzień zakończyły zwyczajowym goodbye.
Katarzyna Siwiec

Europejski Dzień Języków Obcych dla grupy Odkrywców odznaczał się kolorem niebieskim jak niebo i żółtym jak zborze, co doprowadziło nas do wspólnego odkrywania tajemnic Ukrainy. Przedszkolaki wiedzą jak przywitać się w języku ukraińskim, poznały największą pasje sportową Ukraińców oraz strój galowy Ukrainki, a także bawiły się przy rytmach ukraińskich piosenek dla dzieci. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w poznawaniu państwa sąsiadującego z Polską, co pozwoliło na rozwinięcie poczucia szacunku wobec innych.
Katarzyna Szymanek

W poniedziałek 27 września nasze przedszkolaki miały okazję świętować Europejski Dzień Języków Obcych. Każda grupa zobowiązana była dostosować swój strój i charakter zajęć do konkretnego państwa. Grupa ZDOBYWCÓW wylosowała Niemcy. Dzieci podczas zajęć nauczyły się zwrotów grzecznościowych w języku niemieckim, które utrwalane były przez cały dzień. Wspólnie świetnie się bawiliśmy: śpiewaliśmy piosenki, przeliczaliśmy, wykonywaliśmy flagi, a nawet przeprowadzona została „kurze Gymnastik”. Dzień ten pozwolił nam przenieść się choć na chwilkę do naszych niemieckich sąsiadów.
Patrycja Mazur