Projekt “W świecie bajek” w PM7

Grupy: Poszukiwacze, Tropiciele, Odkrywcy oraz Koniczynki przez ostatni miesiąc aktywnie uczestniczyły w projekcie “W świece bajek”, którego celem było stawianie na edukację najmłodszych poprzez kształtowanie ważnych i pozytywnych wartości i poznawanie emocji oraz kształcenie wrażliwości na otaczający je świat oraz poszerzanie ich wyobraźni.

Każda z grup miała za zadanie wysłuchać historii o “Pięknym Dinozaurze”, “Leniwym motylu Michale”, “Wiewiórce Iwonce”, dowiedzieć się jak wyglądał “Pierwszy lot” i dlaczego “Kolor jest bez znaczenia”. Opowiadania zwróciły przedszkolakom uwagę na znaczenie słów takich jak przyjaźń czy empatia, tolerancja, pomoc drugiej osobie, strach i obawa przed nieznanym, ostatecznie okazało się, że nie są nam one obce. Dowiedzieliśmy się jak można pokonywać przeszkody, jak ważna jest rozmowa i wspólne rozwiązywanie problemów.

Ciekawe treści bajek, połączone z interaktywnymi zadaniami oraz twórczymi kartami pracy przyniosły nam w ostatnim czasie wiele radości.

Autorami każdego z opowiadań są młodzi twórcy, którzy dzięki projektowi są w stanie pokazać swoje umiejętności, prezentując swoje dzieła przygotowane dla dzieci. Najbardziej surowi krytycy czyli przedszkolaki, przyznają każdemu z opowiadań pięć gwiazdek (na pięć możliwych).

Katarzyna Szymanek
Aleksandra Janik