Majowe święta w PM7

W tygodniu poprzedzającym Państwowe, Majowe Święta grupa “Koniczynek” aktywnie przygotowywała się do ich obchodów. Przypomnieliśmy sobie legendy o powstaniu Państwa Polskiego, symbole Narodowe naszej Ojczyzny oraz poznaliśmy historię o pierwszej w Europie Konstytucji, która w bieżącym roku obchodzi swoje 230 urodziny. Prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne przybliżyły nam historię Polski, wiemy, jak była ciekawa i trudna. Pamiętamy, aby symbole Narodowe darzyć szacunkiem.
Karta pracy z działaniami matematycznymi stworzyła ciekawą ilustrację upamiętniającą powstanie Konstytucji, a rozkodowana kolejna karta pracy stworzyła napis POLSKA.
Samodzielnie wykonaliśmy flagi, które stały się elementem wystroju naszej sali. Uroczyście odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego pamiętając o zachowaniu powagi i pozycji zasadniczej.

Aleksandra Janik

Przed tradycyjną majówką, grupa Poszukiwaczy oraz Tropicieli poświęciła swój czas na obchody świąt majowych: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja – Uchwalenie Konstytucji. To dobry moment na kształtowanie postawy patriotycznej wśród przedszkolaków, które przypomniały sobie legendę o powstaniu państwa polskiego oraz utrwaliły symbole narodowe takie jak: godło, flaga oraz hymn. Uwiecznieniem zdobytej wiedzy stała się praca plastyczna wykonana samodzielnie przez dzieci.

Katarzyna Szymanek