Wiosna w PM7

Ponieważ pierwszy dzień Wiosny przypada w niedzielę,  Koniczynki nie zamierzały czekać do poniedziałku z uroczystym jej powitaniem. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że wcześniejsze powitanie wiosny przyśpieszy jej przyjście. Jednak zgodnie z przysłowiem „W marcu jak w garncu” pogoda w piątek, 19 marca przyniosła wszystkie pory roku.

Koniczynki  rozpoczęły dzień od przygotowania elementów  do dekoracji sukni Pani Wiosny. Pracując w małych grupach wycinaliśmy szablony kolorowych kwiatków i listków, które naklejaliśmy na przygotowany szablon głównej postaci tego szczególnego dnia.

Jako najstarsze przedszkolaki zaprosiliśmy  do wspólnego świętowania wszystkie grupy. Przygotowaliśmy Marzannę, z którą przeszliśmy w uroczystym korowodzie wokół przedszkola. Wiosenne zabawy muzyczne i piosenki, które śpiewaliśmy sprawiły, że na chwilkę zza chmur wyszło słońce . Tradycyjny gaik wiosenny i plakaty Pani Wiosny wykonane wcześniej symbolizowały nową porę roku, na którą z utęsknieniem czekaliśmy.

Witaj Wiosno???

Aleksandra Janik