Dzień św. Partyka w PM7

17 marca w Naszym przedszkolu obchodziliśmy irlandzkie święto narodowe – Dzień Świętego Patryka. Obowiązującym kolorem tego dnia był zielony nawiązujący do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizujący koniczynę. Przedszkolaki szukały ukrytych koniczynek, poznały historię św. Patryka oraz Leperchauna, miały okazje również poznać tradycje związane obchodami zielonego święta w Irlandii.

Katarzyna Szymanek


17 marca obchodziliśmy  dzień Świętego Patryka. Święto narodowe Irlandii, jego tradycyjne obchody, barwne korowody, konkursy i tradycje mogliśmy poznać oglądając prezentacje multimedialną. Wysłuchaliśmy także historii Św. Patryka, poznaliśmy skrzata Leprechaun oraz próbowaliśmy stepować w rytm irlandzkiej muzyki.
Nie zabrakło również ciekawych zadań związanych z obchodem tego Święta, rozwiązywaliśmy obrazkowe sudoku, łączyliśmy litery zgodnie z kolejnością w alfabecie tworząc skrzata oraz ozdabialiśmy tradycyjną trzylistną koniczynkę. Ubrani na zielono, z koniczynkowymi opaskami na głowie świetnie się bawiliśmy.
Aleksandra Janik

Podczas obchodów w związku z Dniem Świętego Patryka dzieci poznały Irlandię – krajobraz oraz charakterystyczną muzykę tego kraju. Dodatkowo zobaczyły krótki filmik jak wyglądała w tym państwie organizowana w poprzednich latach uroczysta parada. Kolor zielony towarzyszył dzieciom podczas zajęć i zabaw. Została wykonana karta grafomotoryczna przedstawiająca koniczynkę. Symbol ten dzieci poszukiwały również w sali przedszkolnej zamieniając się w małych detektywów. Przećwiczona została także orientacyjna przestrzenna dzieci.

Natalia Staszków

Skip to content