Świąteczny czas w PM7

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny. Jest to czas, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. W naszym przedszkolu to również wyjątkowy okres.
18 grudnia grupa Odkrywców miała okazję poczuć święta w swojej sali. Przy pięknie udekorowanym stole przedszkolaki zajadały się tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Śpiewały kolędy oraz otrzymały drobne prezenty.

Katarzyna Siwiec

Przygotowania do Świat w grupie Koniczynek rozpoczęły się jeszcze przed wizytą Mikołaja. Dzieci przygotowywały upominki: świeczniki, kartki z życzeniami i samodzielnie dekorowały pierniczki. Oczekiwanie na Święta  upłynęły nam również na nauce piosenek i pastorałek. W piątek, 18 grudnia odbyła się nasza ostatnia, wspólna wigilia.
Z zachowaniem wszystkich zasad podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia. O poczęstunek zadbała Rada Rodziców, a świąteczne ciasto upiekła mama Mateusza:) dziękujemy.
Pod choinką czekały prezenty dla naszych najbliższych.
Koniczynki życzą wszystkim Rodzinom i Pracownikom naszego Zespołu zdrowych i spokojnych Świąt!

Aleksandra Janik

Poszukiwacze cały tydzień przygotowywali się do Wigilii grupowej, która odbyła się 18 grudnia. Wspólnie udało się nam zrobić lampiony, kartki świąteczne, choineczki z pomponami, suszone pomarańcze z goździkami, a wszystko to po to by zasiąść wspólnie do wigilijnego stołu i złożyć sobie życzenia! Dzieci poznały tradycyjne dania wigilijne oraz świąteczne zwyczaje.
Życzymy Wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!

Katarzyna Szymanek

Dnia 18 grudnia grupa Tropiciele świętowała w sposób tradycyjny wigilię grupową. Cały tydzień przygotowywaliśmy się do tego dnia, aby móc wspólnie spędzić ten radosny czas. Dzieci własnoręcznie przystrajały choinki, tworzyły ozdoby z pomarańczy i goździków, a także poznawały świąteczne tradycje. Tropiciele mieli okazję również przedstawić własne tradycje kultywowane w rodzinach. W formie niespodzianki wspólnie stworzyliśmy dla rodziców film świąteczny,  w którym dzieci składały najszczersze życzenia.
Wraz z całą grupą życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘSLIWEGO NOWEGO ROKU!

Patrycja Mazur