Dzień Przedszkolaka w PM7

21 września w Przedszkolu Miejskim nr 7 odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto o wieloletniej tradycji, ustanowiono w celu popularyzacji wychowania przedszkolnego oraz zwrócenia uwagi na szczególne znaczenie wczesnego okresu edukacji w życiu dziecka. Grono pedagogiczne PM7 kultywowało przedszkolne zwyczaje poprzez coroczne atrakcje- zabawy i konkursy, w których uczestnictwo miało wywołać uśmiech oraz pobudzić dzieci do twórczego działania. Z uwagi na niesprzyjające okoliczności spowodowane epidemią, każda z grup celebrowała niezwykły dzień w swojej sali. Pomimo trudnej sytuacji, podopiecznych nie opuszczała pogoda ducha. Dzień Przedszkolaka rozpoczął się “Hymnem Przedszkolaka”. Nie zabrakło również ciekawych prac plastycznych, medali, dyplomów, radości i uśmiechów. Zwieńczeniem zabawy było skręcanie wybranych zwierzątek z modelinowych balonów. Życzymy naszym przedszkolakom aby czerpanie zadowolenia z uczestnictwa w edukacji przedszkolnej nigdy nie opuszczało podopiecznych PM7!

Kamila Kołodziej