Dzień Kropki – 15.09

15 września obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki.
To święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Przedszkolaki poznały historię małej, nieśmiałej bohaterki opowiadania Petera Reynoldsa  – Vashti, która uwierzyła w siebie i odkryła swój talent.
Dzieci miały okazję do zaprezentowania swoich mocnych stron, dowiedziały się, że nie należy się poddawać, że należy ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności, ale również czasem trzeba się pogodzić z porażką.
Zabawy i zajęcia w tym szczególnym dniu kręciły się wokół kropki. Młodsze dzieci malowały i kolorowały kropki, starsze przeliczały kropki na biedronkach i tworzyły własny kropkowy świat.
Koniczynki rysowały kredą swoje kolorowe kropki na chodnikach wokół przedszkola.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Aleksandra Janik