Projekt “Ekspedycja w świat nauki” w grupie Chmurki

Grupa „Chmurki” bierze udział w projekcie “Ekspedycja w świat nauki” organizowanym dla przedszkoli w naszym mieście. W lutym bawiliśmy się w matematyczne łamigłówki. Rozpoczęliśmy od utrwalenia znajomości figur geometrycznych, klasyfikowaliśmy, poznaliśmy pojęcie „część wspólna zbiorów”. Sześciany, walce, prostopadłościany już nie są dla nas tajemnicą. Samodzielnie wykonane bryły geometryczne posłużyły do tworzenia budowli i  ciekawych kompozycji. Lubimy również gry planszowe, zagraliśmy m.in. w kolorowego ludka / www.bajkidoczytania.pl/. Kodowanie też lubimy, więc rozkodowaliśmy przygotowane przez naszą panią zadanie /młodsze dzieciaki – przyjaznego psa, starsze – robota/, przeliczaliśmy kratki, utrwaliliśmy kierunki.

Zwieńczeniem naszych matematycznych potyczek były warsztaty z kodowania na dywanie oraz programowania z  robotem DOC.

Większość naszych działań i zadań  odnotowujemy w samodzielnie wykonanych dzienniczkach. I rzecz jasna przy każdych zajęciach śpiewamy ekspedycyjną piosenkę

Matematyka da się lubić.

Aleksandra Janik

Skip to content