PROJEKT „Tropiciele śląskich tradycji”

W październiku 2019r. w Zespole  Szkolno – Przedszkolnym nr 12 w Gliwicach realizowany jest projekt „Tropiciele śląskich tradycji”. Całość ukierunkowana jest na rozwój edukacji regionalnej. Nasze działania obejmują stworzenie  zespołu wokalno – tanecznego, który będzie wykonywał śląskie utwory.

W trakcie realizacji projektu uczniowie klas zerowych, drugich oraz  piątych uczestniczą w zajęciach tanecznych, wokalnych, plastycznych i aktorskich prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów na terenie szkoły. Zrealizowano również warsztaty otwarte dla wszystkich uczniów naszej placówki w dniu 8 października 2019.

Efekty prac warsztatowych będzie można podziwiać na Gali podsumowującej projekt, podczas Osiedlowego Dnia Seniora, który odbędzie się w naszej szkole 26.10.2019r. o godzinie 10.00 we współpracy z Klubem Seniora Dzielnicy Zatorze w Gliwicach.

W trakcie uroczystości dzieci będą prezentowały przygotowane wcześniej: taniec, śpiew, a także rezultaty aktorskiej pracy, włączając do działania gości obecnych na uroczystości.

Prace plastyczne ze śląskimi aplikacjami,  wykonanymi przez dzieci oraz ich dziadków, będą prezentowane w galerii Stowarzyszenia Faun -Art w Centrum Handlowym Forum w Gliwicach w listopadzie 2019.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZYM PROJEKCIE

Projekt „Tropiciele Śląskich Tradycji”, realizowany jest w programie Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie, którego operatorem jest Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”.

#bmk #bardzomłodakultura

Skip to content