Koncert muzyczny w Państwowej Szkole Muzycznej

Ważnym zadaniem edukacji przedszkolnej jest wychowanie przez sztukę. Dlatego też dzieci z grupy Koniczynek 10 kwietnia uczestniczyły w koncercie muzycznym w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach.

Od dawna wiadomo, że muzyka jest wszędzie, a kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych. Koncert muzyczny przeniósł dzieci do krainy muzyki, miały okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki wykonywanej przez profesjonalistów i uczniów szkoły.

Przedszkolaki żywo uczestniczyły w koncercie, wyklaskiwały rytm utworu. Wiek przedszkolny to ważny okres kształtowania wrażliwości estetycznej dzieci. Taka forma wychowania przez sztukę sprawia, że dziecko staje się widzem na koncercie, a przez to kształtuje preferencje muzyczne oraz umiejętności właściwego zachowania się na uroczystości.

Muzyka łączy wszelkie działania edukacyjne, wzbogaca przeżycia i doznania emocjonalne, wpływa na rozwój intelektualny, a także pozwala na improwizacje i kreatywność.

DZIĘKUJEMY PAŃSTWOWEJ SZKOLE MUZYCZNEJ ZA WSPANIAŁY KONCERT!!!