Pasowanie na PRZEDSZKOLAKA

Dzieci 3, 4 i 5 -letnie uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką bez wątpienia było Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 05.10 oraz 06.10.2017 r. Dla naszych dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie.
Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, otrzymując od rodziców
i zaproszonych gości gromkie brawa.

Wychowawczynie: pani Aleksandra Janik, Małgorzata Wypych, Katarzyna Szymanek, Olga Szliachtina-Pala oraz Karolina Grzechca przygotowały piękne scenariusze uroczystości, w których zaprezentowały się wszystkie dzieci nowo przyjęte w poczet przedszkolaków Przedszkola Miejskiego nr 7. Punktem kulminacyjnym tych uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania.

Uwieńczeniem uroczystości był również wspaniały występ grupy artystów “Lufcik na korbkę”. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycieli.

Od tej pory z wesołą  piosenką na ustach:”Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę…” wszystkie nowo pasowane przedszkolaki z wielką ochotą przybywają do  naszego przedszkola.

7 października w ZSP nr 12 przy ulicy Lipowej 29 reprezentanci z PM nr 7 złożyli uroczyste ślubowanie, a dyrektor ZSP nr 12 za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania.