ODKRYWCY w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego

W ramach projektu Mały Muzealnik, dzieci z grupy ODKRYWCY 20.02 zwiedzały niezwykłe miejsce na mapie Gliwic jakim jest Oddział Odlewnictwa Artystycznego. Budynek na ul. Bojkowskiej jest pozostałością po kopalni węgla kamiennego, a dziś trzecie piętro przypomina hutę żeliwa. Warsztaty zaczęły się od malowania odlewów wianków z gipsu według własnego pomysłu. Następnie została nam przedstawiona wystawa, która nie jest tradycyjną muzealną ekspozycją. Jest to przestrzenna aranżacja, dzięki której dzieci mogą aktywnie poznawać nie tylko historię odlewnictwa artystycznego w Gliwicach, ale również dzieje tutejszego przemysłu oraz samego regionu i miasta. Uwagę dzieci najbardziej przykuły miniatury gliwickich lwów: czuwającego, śpiącego oraz bliźniaków.

Katarzyna Szymanek