Dzień Misia u Tropicieli i Odkrywców

Jak co roku 25 listopada dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Pluszowego Misia, w tym roku przedszkolaki dowiedziały się jak to się stało, że miliony ludzi pokochało tego mięciutkiego pluszaka. A było to tak … Dawno temu prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wyruszył na polowanie, które okazało się bezskuteczne. Jeden z kompanów prezydenta postrzelił małego niedźwiadka, a ten widząc jego przerażanie w oczach nakazał wypuścić misia na wolność. Jeden z uczestników polowania postanowił tę historię przenieść na kartkę w formie rysunku, który znalazł się w jednej z gazet. Pewien producent zabawek przeglądając gazetę postanowił wyprodukować pierwszego pluszowego misia i na część prezydenta nazwać go TEDDY BEAR.

Tropiciele wraz z Odkrywcami z tej okazji do przedszkola przyprowadzili swoje ukochane misie, które towarzyszyły im w codziennych zajęciach przedszkolnych, choć ten dzień okazał się inny od wszystkich. Swoje drugie urodziny świętował nasz grupowy pluszowy miś – Jerry. Po odśpiewaniu „Sto lat” oraz złożeniu życzeń naszemu solenizantowi, nadeszła pora na tort bezowy z owocami, który przygotowała Hania wraz z Mamą. Przedszkolaki doskonale wiedzą jaka jest różnica między misiem a niedźwiedziem, poznały też misiowych bohaterów książek i bajek.

Katarzyna Szymanek