III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkól i Przedszkoli w Szachach

30 października 2018 roku w Katowickim Spodku odbyły się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach. W poprzednich edycjach wzięło udział blisko 1400 dzieci z całej Polski! Dzieci podzielone były na różne kategorie wiekowe. Przedszkole nr 7 przy ZSP nr 12 dwukrotnie zdobywało brązowy medal ! W tym roku nasze przedszkole będzie reprezentowało 11 młodych szachistów. Trzeba powiedzieć, że przedszkole jest bardzo aktywne szachowo. Od trzech lat dzieci biorą udział w takich turniejach jak Olimpiada Przedszkolaka, Turniej Mikołajkowy czy Mistrzostwa Gliwic odnosząc duże sukcesy. Mamy już zwyciężczynię Nadię z I Olimpiady Szachowej, jak i tegoroczną Mistrzynię Gliwic Paulinę Moroz. Dzieci, które uczęszczały do naszego przedszkola trenują również w klubie TMS Roszada Gliwice. Mogą się poszczycić udziałem w Indywidualnych Mistrzostwach Polski do lat 8, które odbyły się w maju tego roku w Poroninie. To już naprawdę ścisła czołówka.

W tym roku na zawodach w Spodku wystartowała Szkoła Podstawowa nr 15, która wraz z Przedszkolem nr 7 należą do ZSP12. Będziemy mieć mocny skład, ponieważ dzieci ze szkoły również trenowały w przedszkolu szachy. Zatem trzymamy mocno kciuki za obie drużyny i ich powodzenie!

Autor tekstu: Barbara Kozak