Przekaz miłości

W ostatnim czasie społeczność ZSP 12 aktywnie uczestniczyła w akcjach zbiórki przytulanek, poduszek – „Jasiek dla Hospicjum” oraz karm i smakołyków – „Jesienna zbiórka”. Aby wykształcić wśród dzieci i uczniów postawę wolontariusza nasza placówka postanowiła wesprzeć swoimi darami Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, Gliwickie Schronisko dla Zwierząt oraz Przytulisko dla Zwierząt Pani Ani.

Oficjalne przekazanie efektów zbiórki miejsce miało 15 listopada w siedzibie ZSP12, na zaproszenie władz zespołu odpowiedział Pan Krzysztof Gryc, który jest prezesem stowarzyszenia działającego na rzecz gliwickiego hospicjum oraz Pani Anna Jajus, która od wielu lat prowadzi schronisko domowe dla ponad 30 psów i kotów. Goście zostali powitani krótkim programem artystycznym przygotowanym przez przedszkolaki oraz uczniów, po czym nastąpiło przekazanie darów każdej z organizacji. Wzruszeni goście byli pod dużym wrażeniem zaangażowania najmłodszych w działania rozwijające postawę wolontariusza. Do zobaczenia wkrótce!

Brabara Kozak, Aurelia Kobylińska, Justyna Zbiechorska, Aleksandra Janik, Katarzyna Szymanek