Obchody Święta Niepodległości

8 listopada cała szkolna społeczność zgromadziła się na sali gimnastycznej o godzinie 11.00, aby – zgodnie z projektem „Szkoła do Hymnu” – o godz. 11.11 odśpiewać cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.  Po odśpiewaniu „Hymnu” uczniowie klasy 4a pod kierunkiem pani Grażyny Miętus i pani Aurelii Kobylińskiej wystąpili w uroczystej akademii z okazji 101.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Czwartoklasiści przypomnieli w słowach i piosenkach najważniejsze fakty związane z historią Polski – od czasów zaborów, po powstania narodowe do okresu I wojny światowej i powrocie Polski na mapy świata w 1918 roku. Dzieci wystąpiły na tle dekoracji przygotowanej przez panią Żanetę Matelę.

Po akademii podane zostały wyniki konkursu o Patronie szkoły, Ignacym Jamie Paderewskim.

Grażyna Miętus