DZIEŃ KULTURY ROMSKIEJ W KĘDZIERZYNIE – KOŹLU

W dniu 25 października 2019 r. zespół Romane Cierchenia, działający przy świetlicy integracyjnej dla dzieci romskich i polskich „Pod lipami” zaprezentował swój dorobek artystyczny podczas „Dnia Kultury Romskiej” organizowanego przez Ingę Mirgę w Kędzierzynie – Koźlu.

Dzieci jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Byliśmy zespołem, który przedstawił najdłuższy program artystyczny, podczas którego odbiorcy mogli nie tylko zobaczyć taniec romski, ale także usłyszeć dwa utwory wykonane przez solistę zespołu Milana Siwaka, ucznia klasy V.

Każdy z uczestników otrzymał upominek.

Po zakończeniu imprezy wszyscy udaliśmy się do restauracji na przepyszny obiad, na który zaprosił nas organizator imprezy.

Po obiedzie spędziliśmy kilka chwil na świeżym powietrzu, a następnie wróciliśmy do Gliwic.

Magdalena Kwiatkowska