Uczniowie z Ukrainy w SP15

Szanowni Państwo,

od bieżącego roku szkolnego, w ramach poszerzania oferty edukacyjnej szkoły chętni polscy uczniowie mogą uczęszczać na lekcje języka ukraińskiego. Z kolei dzieci pochodzące z Ukrainy, oprócz dodatkowych lekcji języka polskiego, mogą uczyć się języka i kultury kraju pochodzenia. Zarówno zajęcia dla polskich uczniów, jak i ukraińskich prowadzone są przez nauczycielkę, panią Natalię Kuptsevych (nauka języka ukraińskiego).

Pani Natalia nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową spod Lwowa (miejscowość Brody) i w ramach tej współpracy grupa uczniów wraz z dyrektorem szkoły, kierowcą autobusu, opiekunem i opiekunką przyjadą do Gliwic 19 listopada br. Grupa ta, składająca się z 10 chłopców i 12 dziewczynek w wieku od 11 do 14 lat, będzie gośćmi naszej szkolnej społeczności i wystąpi dwukrotnie – w siedzibie naszej szkoły oraz na naszej corocznej imprezie Gliwicki Tygiel kultur i smaków.

Potrzebujemy dla naszych gości noclegów, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przyjęcie do swoich domów w terminie od 19 do 22 listopada br. dzieci z Ukrainy. Nasi uczniowie będą mogli wyjechać z rewizytą do swoich ukraińskich rówieśników i wtedy rodziny ukraińskie będą gościć polskich uczniów.

Rodziny, które mogą przyjąć na cztery dni (3 noclegi) w terminie: 19, 20, 21, 22 listopada naszych gości, proszone są o przesłanie zgłoszenia zawierającego informacje odnośnie liczby goszczonych dzieci, płci i adresu oraz swojego imienia i nazwiska, np.:

„Mogę przyjąć 1 dziewczynkę, adres: ul. Kolejarzy 1/1, Katarzyna Kowalska, matka ucznia z kl. 5a”.

Uczniowie ukraińscy dzień będą spędzać w naszej szkole i na wycieczkach, w Państwa domach będą nocować. Prosimy również o zapewnienie śniadania.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy pani Grażyny Miętus: gramami@poczta.onet.pl poprzez dziennik elektroniczny. Bardzo prosimy o jak najszybszą deklarację (do 8 listopada).